Stanowisko Zawojskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców w sprawie sytuacji w gminie Zawoja.

NIE CZYNY A SŁOWA!

Stanowisko Zawojskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców w sprawie sytuacji w gminie Zawoja.

Wśród kilku zapowiedzi wyborczych kandydata na Wójta Gminy Zawoja, jedną z nich  było przedstawienie pół roku po wyborach programu wyborczego, co Marcin Pająk zapowiadał na swojej stronie, która zaraz po wyborach przestała działać, a także na wszystkich spotkaniach wyborczych, w ulotce i gazetce wyborczej  oraz innych komunikatorach.

Minęło już dawno PÓŁ ROKU od  wyborów 30 listopada 2014 roku a programu wyborczego „ani  widu ani słychu”. Poza konsekwencją w realizacji priorytetowego zadania inwestycyjnego, jak to nazwał na swej stronie, jakim było zwolnienie Michała Baryzela z pracy, co nastąpiło 31 marca 2015 roku, tak się to wójtowi spodobało, że jest to swoistym stylem jego działania . Poleciał z pracy w BCK, dyrektor artystyczny tej placówki, Piotr Jezutek a wszystko wskazuje ,że z pracą pożegna się także Prezes PGKiB „ Zawoja”  Tadeusz Tatara, który nie otrzymał absolutorium od wójta. Nie pracuje już kilka zwolnionych osób, w tym księgowa z komunalki  Anna Budzowska oraz z urzędu gminy specjalista od zamówień publicznych i pozyskiwania środków unijnych Ewa Jezutek.

Oczywiście wójt zmienił radę nadzorczą w komunalce, bo widocznie poprzednia – w większości urzędująca jeszcze od czasów kadencji Marka Listwana jako wójta, nie chciała wykonywać poleceń wójta, więc dostali wszyscy „wilczy bilet”.

Szanowni Państwo! Czy te decyzje przekładają się na lepsze funkcjonowanie gminy, sami widzicie gołym okiem, choćby poruszany już kilka razy na sucha24.pl temat śmieci zalewających gminę, szczególnie w weekendy, czego  nie było w ostatnich 10 latach! Skoro pracownika od obsługi rady gminy daje się do gospodarki odpadami, która nie ma o tych zadaniach zielonego pojęcia, a także robi się czystkę w komunalce – czego się można spodziewać, tylko pogorszenia standardu obsługi, co widzi każdy z nas!

Miały być czyny, no i są – a raczej prawie „rękoczyny”, bo czyimiś rączkami zwalnia się ludzi, pozbawiając ich środków do życia, bez zastanowienia się, czy znajdą jakieś zajęcie czy nie. W naszej gminie bezrobocie jest duże, bo gdyby wszyscy się zarejestrowali, to pewno przekraczałoby grubo ponad 25 %. No ale cóż, ogrom  mieszkańców wyjeżdża za chlebem i tuła się po świecie, zostawiając tu połowę rodziny, dzieci i jakoś to nikomu nie przeszkadza! Rodzą dzieci dla Wielkiej Brytanii, Norwegii, Francji, Hiszpanii a u nas mamy przerażający niż demograficzny i coraz więcej tablic na domach „SPRZEDAM”. Zamykane są kolejne punkty handlowe, a oferta pracy jest praktycznie zerowa!

Pytamy więc zaniepokojeni, gdzie jest ten tak szumnie zapowiadany PROGRAM WÓJTA, czyżby myślał, że zapomnieliśmy? Czekamy niecierpliwie, jakież to rewelacje prorozwojowe zobaczymy? Bo na razie to mamy tylko zwolnienia z pracy, cięcia i ograniczenia ( nie wszędzie i nie dla wszystkich),  wyprzedaż mienia ( a tak się zarzekał, że tego nie będzie!) no i kontynuacja wszystkiego z poprzedniej kadencji, włącznie z Plażowiskiem na Składach.

Tempo budowy szkoły w Centrum też marne, żeby nie powiedzieć, że żadne! I gdyby nie inwestycje z kadencji 2010-2014, na których można zorganizować imprezę, a także przetarte szlaki do pozyskania środków (tak jak przykładowo na Jesień Babiogórską) niewiele by się w gminie działo. Nie umie wójt wykorzystać nawet podmiotów gospodarczych, które działają w gminie, choćby PKL Mosorny Groń, gdzie nie przewiduje się żadnej imprezy rowerowej w tym roku. To po prostu wstyd!

Zawojskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców wyraża ogromne niezadowolenie i sprzeciw przeciw praktykom wyrzucania ludzi z pracy, i to ludzi zasłużonych dla naszej gminy, tak jak Piotr Jezutek. Wyrażamy oburzenie brakiem realizacji elementarnej obietnicy wyborczej jaką miał być program rozwoju gminy  pół roku po wyborach  i żądamy natychmiastowego przedstawienia opinii publicznej tego dokumentu! Chcemy przedstawić dzisiaj też bardzo negatywne nasze stanowisko z powodu lekceważenia Stowarzyszenia przez przedstawicieli Wójta, Radę Gminy i niektórych Sołtysów, jakbyśmy byli organizacją w innej gminie.

Pragniemy przypomnieć Wójtowi, że z pracy i działalności gospodarczej przedsiębiorców są spore wpływy do budżetu, gwarantujące między innymi wynagrodzenie dla Pana Wójta i Rady Gminy.

Wzywamy do opamiętania, i chcemy przypomnieć, że czas kadencji bardzo szybko mija, a ponadto, żeby miał na uwadze fakt, że obywatele mają konstytucyjne prawo pozwalające kadencję  radykalnie skrócić. Prosimy więc mieć to na uwadze! We współpracy z przedsiębiorcami naprawdę można wiele zyskać, szczególnie że każdy ma wiedzę i bogate doświadczenie, gwarantujące wsparcie dobrych inicjatyw, ale także promowanie wspólnych przedsięwzięć. Bez współpracy nie będzie kołaczy!